Lek. Monika Wojtkiewicz

Specjalista położnictwa i ginekologii

Konsultant medyczny NaProTechnologii

Jestem lekarzem od 21 lat. Akademię Medyczną w Gdańsku ukończyłam w 1998 r. Przez 8 lat pracowałam w I Klinice Położnictwa i Ginekologii AMG, a następnie w Klinice Położnictwa GUM jako asystent-rezydent. W 2009 r zdałam egzamin specjalizacyjny i uzyskałam tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii.

Medycynę odczytuję, jako moje powołanie życiowe, w szczególności opiekę nad kobietą, małżeństwem i rodziną. Od 1994 r zajmują mnie naturalne metody rozpoznawania płodności, ich medyczne aspekty i biomarkery. Kierując się szacunkiem dla życia, podjęłam dalsze kształcenie w innowacyjnej gałęzi medycyny naprawczej jaką jest NaProTechnology. Wraz z zespołem lekarzy oraz instruktorkami modelu Creighton’a współtworzę pierwszy na Pomorzu ośrodek diagnozowania i leczenia niepłodności NaProCentrum.

Głównym profilem działalności naszego gabinetu jest opieka nad kobietą, w każdym okresie jej życia.

Efektywnie stosujemy zdobytą wiedzę medyczną, doświadczenie i najnowsze techniki diagnostyczne, w celu pełnienia profesjonalnej opieki nad kobietą w ciąży (i nie tylko), zgodnie z najnowszymi standardami.

Nasz personel to specjaliści z dziedziny położnictwa i ginekologii. Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem schorzeń w okresie dojrzewania, prokreacji i menopauzy.

Nasz gabinet, to nowocześnie wyposażona placówka. Posiadamy nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny, dający możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki oraz w sprzęt do krioterapii zmian narządu rodnego.

Poza głównymi zagadnieniami z dziedziny ginekologii, w gabinecie możliwe jest kompleksowe prowadzenie ciąży, diagnostyka i leczenie zaburzeń z zakresu endokrynologii ginekologicznej, profilaktyka przeciwnowotworowa, krioterapia zmian szyjki macicy, sromu i pochwy.

Jak pracuję? Czyli o naprawczej medycynie rozrodu:

NaProTechnology® (ang. Natural Procreative Technology) – można przetłumaczyć jako Technologia Naturalnej Prokreacji, jest dziedziną medycyny związaną z diagnostyką i leczeniem niepłodności, z wykluczeniem metod wspomaganego rozrodu ( m.in. in vitro). Twórcą i inicjatorem naprotechnologii jest prof. Thomas Hilgers – ginekolog, położnik z Uniwersytetu Creighton’a w Omaha, w USA. Od ponad 30. lat, prowadzi on badania naukowe nad cyklem miesięcznym kobiety, rozpoznawaniem jego zaburzeń i możliwościami terapeutycznymi.

W tym celu używa narzędzia, jakim jest Model Creighton – model obserwacji wskaźników płodności polegający na modyfikacji i standaryzacji, dobrze w Polsce znanej metody owulacyjnej Billingsów. Thomas Hilgers założył także Centrum Edukacyjno-Badawcze Naturalnego Planowania Rodziny, a od lat 80. jest członkiem Papieskiej Akademii Pro Vita.

Naprotechnologia to przede wszystkim holistyczne podejście do płodności człowieka, obejmujące swoim zakresem działań promocję zachowań prozdrowotnych w zakresie zdrowia prokreacyjnego oraz jego ochronę – profilaktykę niepłodności. Postępowanie terapeutyczne w naprotechnologii oparte jest na nowoczesnych metodach naukowych z zakresu ginekologii, endokrynologii, i chirurgii. Założeniem naprotechnologii jest szacunek do życia ludzkiego od jego poczęcia oraz poszanowanie aktu małżeńskiego, jako integralnej części przekazywania życia w miłości.

Dlatego lekarze naprotechnologii bardzo wnikliwie szukają przyczyny niepłodności, i wdrażają odpowiednią terapię, doprowadzając do poczęcia dziecka w sposób naturalny. Metoda ta wymaga jednak czasu i cierpliwości, albowiem obserwacja jednego cyklu trwa przeciętnie około 1 miesiąca, a wyciąganie wniosków przez lekarza może nastąpić po 3-6 cyklach obserwacji. Jednak po dogłębnym zrozumieniu celu i zasadności takiej współpracy przez zgłaszającą się parę, udaje się dotrzeć do przyczyny niepłodności, postawić trafną diagnozę i zastosować odpowiednie leczenie. Skuteczność takiego postępowania w zależności od przyczyny jest szacowana na 40 do 80% wśród zgłaszających się niepłodnych par, które przejdą 2-letni cykl leczenia. Większość poczęć udaje się osiągnąć w pierwszych miesiącach stosowania tej metody.

Pragnę poinformować, że w zakres usług wykonywanych przeze mnie w gabinecie nie wchodzi poradnictwo dotyczące antykoncepcji. Nie wypisuję recept na tabletki antykoncepcyjne, środki antynidacyjne (takie jak: Escapelle, Ella one) oraz nie zakładam wkładek wewnątrzmacicznych (IUD).

Decyzja taka wynika z mojego światopoglądu. Jako konsultant medyczny Naprotechnologii prowadzę porady dotyczące metod naturalnych opartych na m. Creighton i metodach wieloobjawowych.

Oferta i cennik

Wizyta ginekologiczna z USG 170 zł

Wizyta ginekologiczna 120 zł

USG 120 zł

Monitoring owulacji pierwsze pomiary 80 zł

Monitoring owulacji pierwsze pomiary 60 zł

Hyfrykacja 350 zł

Sono HSG 350 zł

Pełen zestaw posiewów 240 zł

Hyfrekacja- innowacyjna metoda leczenia nadżerki, ektopii, zmian na sromie

Hyfrekacja jest metodą bezbolesną, szybką (zabieg trwa około 10-15 minut) i bezkrwawą, ponieważ zniszczenie chorej tkanki następuje bez naruszenia jej ciągłości. Do zabiegu używa się najnowszej technologii narzędzia elektrochirurgicznego HYFRECATOR 2000.

Zabieg hyfrekacji wykonuje się w przypadku stwierdzenia nadżerki części pochwowej szyjki macicy (ektopii) , bezpośrednio po zakończonej miesiączce. Pacjentka przez cały okres gojenia (2-4 do 6 tygodni, w zależności od pola leczenia i indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu) musi powstrzymać się od współżycia oraz przestrzegać higieny osobistej.

Hyfrekacja znajduje zastosowanie także w leczeniu wielu zmian skórnych, w tym brodawek Jest metodą prostą i bezpieczną, pozbawioną praktycznie powikłań. Jest dobrze akceptowana przez pacjentki. Znajduje obecnie szerokie zastosowanie w praktyce ginekologicznej , jest propagowana przez twórcę NaProTechnology Prof. T. Hillgersa. Powstające w wyniku zabiegu blizny są elastyczne i delikatne, nie różnią się praktycznie od otaczających tkanek, nie upośledzają więc funkcji rozrodczych.

więcej: https://en.wikipedia.org/wiki/Hyfrecator